Strukturovaná data pro Google

V jednom z předchozích článků jsem psal o optimalizaci html kódu s Rich Snippets pro sekci e-shopu a stránky samotných produktů. Nyní se strukturovaná data rozšířily do dalších částí webdílny.

vloženo před 6 roky 2 minuty ke čtení

V posledních dnech se intenzivně pracuje na další aktualizaci webdilna | com a základních šablon popředí webu. Nejen kompletní úpravy html kódu dle Bootstrap 4 frameworku, které se promítly do celého systému, ale nekonečné validování kódu a kontrola správnosti zápisu. Ale také zmíněná platební brána nebo Zásilkovna.

Nyní došlo i k velkému rozšíření Rich snippets (strukturovaná data od Google) do všech šablon systému. Rich Snippets jsou něco jako strukturované úryvky, které se zobrazí ve výsledcích vyhledávání na Googlu. Zároveň je to asi jediná možnost, jak něco udělat s html kódem pro lepší vyhledání vašeho webu.

K upravené struktuře drobečkové navigace, produktu e-shopu a detailu novinky jsou doplněné další sekce. Konkrétně:

  • Webová stránka – schema.org WebPage
  • WebSite - schema.org WebSite
  • Drobečková navigace je nově očíslovaná
  • Hlavní menu - schema.org SiteNavigationElement
  • Seznam novinek - schema.org BlogPosting

Zjednodušeně řečeno bude váš web vytvořený na webdilna | com automaticky generovat kód v podobě uzpůsobené pro vyhledávač Google v podobě, jak ji Google požaduje. Výsledkem by mělo být lepší zobrazení vašich stránek ve výsledku vyhledávání. Produkt z e-shopu bude mít u sebe cenu či dostupnost. Hlavní menu se lépe promítne do vyhledávání a blogové příspěvky jsou také strukturované podle pravidel Google.

Níže je ukázka z testovacího nástroje Google, jak vlastně taková optimalizace pro Google vypadá. Google si přečte kód stránek a zjistí následující informace. U sekce BlogPosting najde šest posledních novinek apod. Níže je i detail jednoho blogového příspěvku, kde jsou předány všechny informace.

(hlavní přehled strukturovaných dat stránky seznamu novinek)

(seznam hodnot jednoho příspěvku v novinkách)

To vše společně s responzivním designem či https poměrně dost zvyšuje kvalitu vaší webové prezentace a Google tyto weby upřednostňuje. V dnešní době již nestačí, že web je hezký, ale i kvalitně či nadstandardně nakódovaný. Což je dle mě jedna z nejdůležitějších věcí webu.

I kód tohoto příspěvku má v sobě podobu strukturovaných dat pro lepší vyhledávání. Věc, kterou jako návštěvník nevidíte, ale Google to vidí :). A jak tom je váš web? Má strukturované data?

Vloženo Od
Tags: webdilna aktualizace e-shop

Mohlo by vás zajímat

7 trendů webdesignu

7 trendů webdesignu

I když máme větší část roku pryč, pojďme se podívat na trendy webdesignu roku 2020, které se čím dál častěji objevují u nově vzniklých či redesignovaných webů.

Optimalizace webu a PWA

Optimalizace webu a PWA

Začátkem roku jsem provedl řadu aktualizací a úprav redakčního systému webdilna | com. Změny se týkaly především front-end kódu a optimalizace pro Google Lighthouse.

Sedm let webdilna | com

Sedm let webdilna | com

V květnu 2013, tedy před sedmi lety, vznikl v jedné brněnské restauraci nápad na moji webdílnu. Přitom to byla jen vtipná diskuse při obědě.