×
Moudro dne

„Podobně, jako si nestačí knihu jen prolistovat, musíte si přečíst i celý web. Jinak Vám nebude zcela jasné, co daná služba nabízí a chybí Vám potřebné informace ...“ neznámý webový guru.

Sedm let webdilna | com

V květnu 2013, tedy před sedmi lety, vznikl v jedné brněnské restauraci nápad na moji webdílnu. Přitom to byla jen vtipná diskuse při obědě.

2 minuty ke čtení upraveno před 4 roky

Prvotně, jako vtip, to měl být TV pořad vysílaný hned po „Rady ptáka Loskutáka“. Prostě takový IT/SEO koutek na neděli před obědem. Nakonec jsem z toho udělal vlastní redakční systém s jednoduchým e-shopem, který je napojený na Zásilkovnu a platební bránu Comgate. Za tu dobu jsem potkal spoustu lidí a také jsem se hodně naučil. Vše, co redakční systém dnes umí, jsem si vždy promyslel, aby to bylo pro správce stránek co nejjednodušší.

webdilna | com 2013

(první administrace z roku 2013)

V současnosti má webdilna vše, co je potřeba pro kvalitní firemní web. Všechny stránky jsou optimalizované na rychlost načítání. Zdrojový kód je validní a důležité stránky, mají napojení na Rich Snippets od Google. Jednoduchý e-shop splňuje vše, co potřebujte pro obchodování na internetu.

Obsah každého webu či e-shopu je možné kompletně administrovat, včetně jazykových mutací. Celý systém staví na několika hlavních částech: vstupní stránky, webové stránky, novinky, portfolio (např. služby) a případně samotný e-shop. Doplňkově je možné využívat vlastnosti, jako je slider, info boxy, statusy, fotogalerie nebo tagy u novinek.

Za tu dobu prošel systém řadou aktualizací. Aktualizované byly používané knihovny, celý Bootstrap 4, styly v SASS, přechod na ikony Line Awesome a samozřejmě opraveny nalezené chyby. Několikrát se změnil vzhled administrace.

Je to pro mě velká zkušenost a jsem rád, že jsem se proto tehdy rozhodl a dotáhl do podoby dnešní administrace. Taky věřím, že mě to ještě chvilku vydrží a připravím, další kvalitní weby.

Mohlo by vás zajímat

Co nového v dílně

Co nového v dílně

V posledních měsících bylo provedeno několik aktualizací celé dílny, a to jak na popředí, tak i v administraci. Nejvíc úprav dostal nákupní košík webdílny.

Optimalizace webu a PWA

Optimalizace webu a PWA

Začátkem roku jsem provedl řadu aktualizací a úprav redakčního systému webdilna | com. Změny se týkaly především front-end kódu a optimalizace pro Google Lighthouse.