Sedm let webdilna | com

V květnu 2013, tedy před sedmi lety, vznikl v jedné brněnské restauraci nápad na moji webdílnu. Přitom to byla jen vtipná diskuse při obědě.

vloženo před 4 roky 2 minuty ke čtení

Prvotně, jako vtip, to měl být TV pořad vysílaný hned po „Rady ptáka Loskutáka“. Prostě takový IT/SEO koutek na neděli před obědem. Nakonec jsem z toho udělal vlastní redakční systém s jednoduchým e-shopem, který je napojený na Zásilkovnu a platební bránu Comgate. Za tu dobu jsem potkal spoustu lidí a také jsem se hodně naučil. Vše, co redakční systém dnes umí, jsem si vždy promyslel, aby to bylo pro správce stránek co nejjednodušší.

webdilna | com 2013

(první administrace z roku 2013)

V současnosti má webdilna vše, co je potřeba pro kvalitní firemní web. Všechny stránky jsou optimalizované na rychlost načítání. Zdrojový kód je validní a důležité stránky, mají napojení na Rich Snippets od Google. Jednoduchý e-shop splňuje vše, co potřebujte pro obchodování na internetu.

Obsah každého webu či e-shopu je možné kompletně administrovat, včetně jazykových mutací. Celý systém staví na několika hlavních částech: vstupní stránky, webové stránky, novinky, portfolio (např. služby) a případně samotný e-shop. Doplňkově je možné využívat vlastnosti, jako je slider, info boxy, statusy, fotogalerie nebo tagy u novinek.

Za tu dobu prošel systém řadou aktualizací. Aktualizované byly používané knihovny, celý Bootstrap 4, styly v SASS, přechod na ikony Line Awesome a samozřejmě opraveny nalezené chyby. Několikrát se změnil vzhled administrace.

Je to pro mě velká zkušenost a jsem rád, že jsem se proto tehdy rozhodl a dotáhl do podoby dnešní administrace. Taky věřím, že mě to ještě chvilku vydrží a připravím, další kvalitní weby.

Vloženo Od
Tags: webdilna demo aktualizace

Mohlo by vás zajímat

7 trendů webdesignu

7 trendů webdesignu

I když máme větší část roku pryč, pojďme se podívat na trendy webdesignu roku 2020, které se čím dál častěji objevují u nově vzniklých či redesignovaných webů.

Optimalizace webu a PWA

Optimalizace webu a PWA

Začátkem roku jsem provedl řadu aktualizací a úprav redakčního systému webdilna | com. Změny se týkaly především front-end kódu a optimalizace pro Google Lighthouse.

Sedm let webdilna | com

Sedm let webdilna | com

V květnu 2013, tedy před sedmi lety, vznikl v jedné brněnské restauraci nápad na moji webdílnu. Přitom to byla jen vtipná diskuse při obědě.