×
Moudro dne

„Pesimista si stěžuje na nepříznivý vítr. Optimista čeká, až se změní na příznivý. Realista přizpůsobí plachty.“ Charles Farrar Browne, spisovatel

Sedm let webdilna | com

V květnu 2013, tedy před sedmi lety, vznikl v jedné brněnské restauraci nápad na moji webdílnu. Přitom to byla jen vtipná diskuse při obědě.

Prvotně, jako vtip, to měl být TV pořad vysílaný hned po „Rady ptáka Loskutáka“. Prostě takový IT/SEO koutek na neděli před obědem. Nakonec jsem z toho udělal vlastní redakční systém s jednoduchým e-shopem, který je napojený na Zásilkovnu a platební bránu Comgate. Za tu dobu jsem potkal spoustu lidí a také jsem se hodně naučil. Vše, co redakční systém dnes umí, jsem si vždy promyslel, aby to bylo pro správce stránek co nejjednodušší.

webdilna | com 2013

(první administrace z roku 2013)

V současnosti má webdilna vše, co je potřeba pro kvalitní firemní web. Všechny stránky jsou optimalizované na rychlost načítání. Zdrojový kód je validní a důležité stránky, mají napojení na Rich Snippets od Google. Jednoduchý e-shop splňuje vše, co potřebujte pro obchodování na internetu.

Obsah každého webu či e-shopu je možné kompletně administrovat, včetně jazykových mutací. Celý systém staví na několika hlavních částech: vstupní stránky, webové stránky, novinky, portfolio (např. služby) a případně samotný e-shop. Doplňkově je možné využívat vlastnosti, jako je slider, info boxy, statusy, fotogalerie nebo tagy u novinek.

Za tu dobu prošel systém řadou aktualizací. Aktualizované byly používané knihovny, celý Bootstrap 4, styly v SASS, přechod na ikony Line Awesome a samozřejmě opraveny nalezené chyby. Několikrát se změnil vzhled administrace.

Je to pro mě velká zkušenost a jsem rád, že jsem se proto tehdy rozhodl a dotáhl do podoby dnešní administrace. Taky věřím, že mě to ještě chvilku vydrží a připravím, další kvalitní weby.

Mohlo by vás zajímat

Řazení fotogalerie

Řazení fotogalerie

Web dílna dostala po novém roce několik nových funkcí navíc. Jednou z funkcí je i jednoduché určení pořadí všech fotografií v galerii.