Optimalizace s Rich Snippets

Jelikož mi na webdílně hodně záleží, a především pak na webech zákazníků, zrealizoval jsem další úpravy pro vyhledávání a celkovou aktualizaci.

vloženo před 8 roky 2 minuty ke čtení

Na přelomu roku jsem provedl revizi všech částí administrace a upravil několik drobností. Potom prošla webdílna dalším testováním. Nejprve jsem upravil Front-End z hlediska aktualizace externích knihoven. Aktualizoval jsem například Font Awesome na poslední verzi 4.5.0 a pro lepší procházení fotogalerie přes mobilní zařízení jsem nahrál i poslední verzi knihovny LightGallery. Úpravou prošel i HTML kód stránky produktu v e-shopu a novinky, který jsem doplnil o tzv. RichSnippet.

Rich Snippets

Rich Snippets jsou něco jako strukturované úryvky, tedy graficky zajímavý obsah, který se zobrazí ve výsledcích vyhledávání na Googlu. Zároveň je to jediná možnost, jak něco udělat s HTML kódem pro lepší vyhledání webu zákazníka. Všechny nové weby webdílny budou mít automaticky strukturované šablony pro novinky a produkty v e-shopu. Navíc je upravená i drobečková navigace dle specifikace Schema.org. Jelikož na obsahu záleží nejvíce, doporučuji doplňovat kvalitní obsah např.: do blogu, tak i v do e-shopu. Obě cílové stránky jsou upraveny podle specifikace. Kontrolu správnosti lze provést Google Structured Data Testing Tool, např. pro tuto novinku.

Slider

Poslední nemalou změnou prošel také slider na vstupní straně. Původní Flex Slider měl problémy s dotykovými monitory a byl již celkem zastaralý. Proto jsem se rozhodl pro nový Swiperslider - Most Modern Mobile TouchSlider. Všechny důležité prvky webdílny jsou tak mobilní, dotykové a responsivní. I vy můžete mít responzivní web, pokud se rozhodnete třeba pro webdílnu.

Vloženo Od
Tags: webdilna návod e-shop

Mohlo by vás zajímat

7 trendů webdesignu

7 trendů webdesignu

I když máme větší část roku pryč, pojďme se podívat na trendy webdesignu roku 2020, které se čím dál častěji objevují u nově vzniklých či redesignovaných webů.

Optimalizace webu a PWA

Optimalizace webu a PWA

Začátkem roku jsem provedl řadu aktualizací a úprav redakčního systému webdilna | com. Změny se týkaly především front-end kódu a optimalizace pro Google Lighthouse.

Sedm let webdilna | com

Sedm let webdilna | com

V květnu 2013, tedy před sedmi lety, vznikl v jedné brněnské restauraci nápad na moji webdílnu. Přitom to byla jen vtipná diskuse při obědě.