×
Moudro dne

„Podobně, jako si nestačí knihu jen prolistovat, musíte si přečíst i celý web. Jinak Vám nebude zcela jasné, co daná služba nabízí a chybí Vám potřebné informace ...“ neznámý webový guru.

Optimalizace s Rich Snippets

Jelikož mi na webdílně hodně záleží, a především pak na webech zákazníků, zrealizoval jsem další úpravy pro vyhledávání a celkovou aktualizaci.

2 minuty ke čtení upraveno před 5 roky

Na přelomu roku jsem provedl revizi všech částí administrace a upravil několik drobností. Potom prošla webdílna dalším testováním. Nejprve jsem upravil Front-End z hlediska aktualizace externích knihoven. Aktualizoval jsem například Font Awesome na poslední verzi 4.5.0 a pro lepší procházení fotogalerie přes mobilní zařízení jsem nahrál i poslední verzi knihovny LightGallery. Úpravou prošel i HTML kód stránky produktu v e-shopu a novinky, který jsem doplnil o tzv. RichSnippet.

Rich Snippets

Rich Snippets jsou něco jako strukturované úryvky, tedy graficky zajímavý obsah, který se zobrazí ve výsledcích vyhledávání na Googlu. Zároveň je to jediná možnost, jak něco udělat s HTML kódem pro lepší vyhledání webu zákazníka. Všechny nové weby webdílny budou mít automaticky strukturované šablony pro novinky a produkty v e-shopu. Navíc je upravená i drobečková navigace dle specifikace Schema.org. Jelikož na obsahu záleží nejvíce, doporučuji doplňovat kvalitní obsah např.: do blogu, tak i v do e-shopu. Obě cílové stránky jsou upraveny podle specifikace. Kontrolu správnosti lze provést Google Structured Data Testing Tool, např. pro tuto novinku.

Slider

Poslední nemalou změnou prošel také slider na vstupní straně. Původní Flex Slider měl problémy s dotykovými monitory a byl již celkem zastaralý. Proto jsem se rozhodl pro nový Swiperslider - Most Modern Mobile TouchSlider. Všechny důležité prvky webdílny jsou tak mobilní, dotykové a responsivní. I vy můžete mít responzivní web, pokud se rozhodnete třeba pro webdílnu.

Mohlo by vás zajímat

Nové nahrávání fotek

Nové nahrávání fotek

Krátký video návod je ukázka přepracovaného nahrávání fotek do fotogalerie. Upravená byla i zpětná editace popisku jednotlivých obrázků. Vše podstatné je zobrazeno ve FULL HD videu.