×
Moudro dne

„Podobně, jako si nestačí knihu jen prolistovat, musíte si přečíst i celý web. Jinak Vám nebude zcela jasné, co daná služba nabízí a chybí Vám potřebné informace ...“ neznámý webový guru.

Jak vytvořit webovou stránku?

Tento jednoduchý návod vám ukáže, jak jednoduše založíte novou webovou stránku v administraci webové prezentace na redakčním systému webdilna | com.

2 minuty ke čtení upraveno před 7 roky

V případě, že již máte webdilnu, tak už to umíte. Pokud si však chcete vše předem vyzkoušet, využijte k tomu demo webdilny, které najde na adrese http://try.webdilna.com/. Na tomto demu si také ukážeme, jak se provádí založení nové webové stránky v administraci webu.

Krok 0) Mít připravené podklady
Tento bod je nezbytně nutný, jelikož to za vás žádný systém nevyřeší, snad kromě použití lorem ipsum.

Krok 1) Vstoupit do administrace
Na adrese http://try.webdilna.com/_admin/ se přihlásíte do administrace (u vašeho webu to je nebo bude jinak). Ihned po přihlášení vidíte přehled posledních vložených Novinek, Portfolia a níže i počet stránek webu. Všechny stránky najdete pod položkou WEB v levém menu. Takže jdeme do sekce WEB.

Krok 2) Založení stránky
V sekci WEB vidíme přehled všech vložených stránek a jejich pořadí na webu. Zakládáním jednotlivých stránek se tvoří také menu a pod menu prezentace. Vybereme tedy tlačítko vložit!

Krok 3) Nastavení stránky a doplnění údajů
Ve formuláři nastavíme vše, co je nutné, aby webdilna věděla. Tedy, zda je stránka aktivní, zda je pro češtinu nebo angličtinu apod. Typ stránky je vždy webová stránka, pokud nechceme vytvořit přehled novinek.

Následně doplníme název stránky a perex, což je potřeba vždy, jestli ale zapomenete, webdilna si o to sama řekne. Dále si určíte pořadí stránky, případně vyberete fotogalerii, pokud se má u stránky zobrazovat. Následně nakopírujete obsah (doporučuji minimálně A5 smysluplného textu).

Nakonec už jen stačí doplnit SEO_ meta položky na konci formuláře a uložit. Po uložení se stránka zobrazí v přehledu a kliknutím na ikonku před názvem stránky se vám stránka zobrazí na webu (v tomto případě na demu webdilny).

Samotný proces se opakuje tak dlouho, dokud není web naplněný. :) Stránku si můžete vyzkoušet i smazat nebo si můžete zkusit vložit novinku, ale o tom zase jindy. Tak hodně zdaru.

Mohlo by vás zajímat